Super achizitor culturi agricole ecologice - SC OPTIM AGRO TOTAL SRL

Anunț publicat pe 04 Dec 2018

1 post disponibil - Achizitii

Descrierea candidatului ideal

Competente: Iti face placere sa faci vanzari si sa interactionezi cu oamenii. Stii sa comunici foarte bine, sa-ti asculti interlocutorul si sa-i oferi ce are nevoie pe baza informatiilor primite. Esti deci o persoana placuta si convingatoare la telefon sau fata in fata. Inspiri incredere si esti de incredere. Onestitate Responsabilitate Buna organizare Pozitivism Deschidere catre nou Initiativa Perseverenta Esti o persoana loiala obiectivelor sale pe care le comunica deschis. Esti o persoana energica; Creativitate – orientare pe solutii Apreciezi un job si mediu de lucru inovativ si o cultura organizationala orientata spre rezultate. Esti o persoana independenta, capabila sa-si deruleze foarte bine activitatea dupa un training initial, fara sa aiba nevoie sa fie “dadacita”. Nu-ti este teama sa spui ca nu stii si sa ceri ajutor cand este cazul. Capabil sa-ti autoevaluezi corect munca. Atitudine serioasa, dar in acelasi timp placuta, profesionista si respectabila. Ai incredere in tine. Esti o persoana ambitioasa. Esti o persoana interesata de dezvoltarea personala si profesionala si investesti timp in propria educatie. Aptitudini: Permis de conducere categoria B – obligatoriu. Experienta in comercial (vanzari sau achizitii) din domeniile: FMCG, retail, agricultura, B2B. Un plus este participarea la training-uri de vanzari. Un plus este pregatirea in agronomie, comert sau psihologie. Un plus este cunoasterea limbii engleze.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Atributii: Contactare telefonica fermieri ecologici pentru ofertare servicii brokeraj in vederea achizitiilor de marfa – 50% ; Follow-up pe e-mail in vederea achizitiilor de marfa – 2%; Selectarea fermierilor responsivi pozitiv pentru intalniri personale – 5% ; Deplasare in ferme ecologice pentru determinarea conformitatii fermei cu cerintele noastre - 5%; Negocierea pretului, comisionului si a conditiilor contractuale pentru achizitiile de marfa – 5%; Deplasare in ferme ecologice in vederea mostrarii marfii ce va fi achizitionata si a derularii contractelor – 5%; Obtinerea de acte de la fermieri in vederea incheierii contractelor – 2%; Derularea contractelor incheiate: negocieri ulterioare si rezolvarea eventualelor blocaje in derulare – 20%; Participarea la targuri de profil – 2% ; Raportare pentru monitorizare evolutie vanzari si a bugetului alocat – 4%; Nu aplica daca: Nu te incanta ACEST post ; Nu simti ca te identifici cu misiunea, viziunea si valorile noastre; Relatii de munca: se subordoneaza directorului general al firmei; colaboreaza cu responsabilul de marketing; Beneficii: Remuneratia se construieste din salariu fix + comision in functie de rezultate; Procent salariu fix – 70-80%; procent comision 20-30%; Comisionul se acorda dupa incasari, de regula anual; Work from home – 2 zile / sapt dupa min 3 luni , dupa stabilirea independentei in lucru Asigurare de sanatate – functioneaza ca un abonament lunar Bonuri de masa Bonusari punctuale functie de performanta: o Happy Friday – out at 13:00 pt indeplinirea target-ului saptamanal( f. realist ☺ ) o cel mai mare contract al lunii / anului, cel mai bine derulat contract, cea mai grea situatie bine manageuita, cel mai suportive coleg etc Libertate in organizarea programului de lucru cu conditia respectarii termenelor limita. Echipa prietenoasa, cultura organizationala pozitiva in care se valorizeaza contributia fiecaruia la misiunea si rezultatele companiei. Acces constant la evenimente live si resurse de training / dezvoltare personala si profesionala Posibilitatea avansarii catre leader de echipa / manager / intraprenor precum si a migrarii intre departamente.

Despre SC OPTIM AGRO TOTAL SRL

Optim Agro creeaza o mostenire pentru o lume mai buna si mai sanatoasa cu profituri corecte pentru toti. Suntem o companie de brokeraj ce activeaza in domeniul agriculturii ecologice, prin conectarea fermierilor din ecologic direct cu procesatori/traderi din Europa de Vest. Astfel, fermierii au acces la cele mai bune preturi si conditii de plata, conditii contractuale corecte si siguranta incasarii prin intermediul celor mai buni cumparatori, pe care ii alegem si verificam personal. Iar cumparatorii au acces la cei mai seriosi fermieri care le pot asigura o furnizare constanta de marfuri de buna calitate. Asiguram suport pe perioada derularii contractelor in vederea livrarii marfii in siguranta si a incasarii la timp. Organizam anual conferinte de informare pentru fermieri, participam la emisiuni TV si la targuri dedicate agriculturii ecologice. Oferim partenerilor inclusiv consultanta gratuita pentru a-i ajuta sa obtina cele mai bune profituri prin cresterea calitatii si cantitatii marfurilor tranzactionate. MISIUNE: Propulsam cresterea sectorului ecologic in lume asigurand astfel generatiilor viitoare o viata mai sanatoasa. Furnizam partilor implicate in ecologic servicii care duc la profituri mai bune, transparente, corecte, sustenabile si pe termen lung. VALORI: Integritate, Excelenta , Inovatie, Respect, Asumare, Entuziasm si bucurie, Sustenabillitate, Sustinere , Echilibru, Responsabilitate sociala

Website: www.optimagrototal.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 4 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Achizitii
  • Experienta minima: 24 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da