MANAGER HOTEL pentru Casa Bazna*** - SC KARPATEN HOTELS SRL

Anunț publicat pe 26 Jul 2019

1 post disponibil - ADMINISTRATIV

Descrierea candidatului ideal

- experiență în activitatea hotelieră minim 5 ani - deține brevet de turism - cunoștinte de limba engleză - posesor carnet de conducere categoria B - calități de manager - bune aptitudini de comunicare și relaționare - abilități organizatorice - seriozitate, punctualitate - atitudine orientată către client - spirit de observație și atenție la detalii - dispus pentru program flexibil de munca - cunoștinte Microsoft Office (excel, word) - cunoștințe de lb. germană/ franceza (constituie avantaj)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Descrierea jobului: - planificarea și organizarea activității în cadrul hotelului - verificarea gestionării financiare - promovarea imaginii hotelului precum și promovarea directă a produselor turistice - încheierea contractelor cu furnizorii - efectuarea operațiilor specifice de cazare și alimentatie - asigurarea unui climat favorabil turiștilor - oferirea serviciilor hoteliere către client - organizarea programelor turistice opționale - oferirea informațiilor de interes turistic - rezolvarea reclamațiilor clienților Ofertă: - salariu brut 1500 euro - spor de sezon/ spor de conducere - mașină de serviciu + telefon de serviciu - cazare sau decontare transport - mediu de lucru plăcut și motivant - echipă tânără și profesionistă Pensiunea Casa Bazna*** este situată în comuna Bazna, la 17 km de orașul Mediaș, județul Sibiu. Aceasta a luat naștere din dorința de promovare a obiceiurilor și satelor transilvănene către segmentul de turiști străini care vizitează România. Localizată în inima Transilvaniei, Casa Bazna oferă o experiență autentică într-un spațiu pitorest, specific satelor săsești din această regiune.

Despre SC KARPATEN HOTELS SRL

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Sibiu,
    Bazna Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: ADMINISTRATIV
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza, Gemana, Franceza
  • Permis de conducere: Da
  • Salariu oferit: 625 €