Inginer agronom - IODRA AGRO S.R.L.

Anunț publicat pe 08 Jun 2022

1 post disponibil

Descrierea candidatului ideal

- Absolvent al unui program de licență / master cu profil agronomic; - Motivat să acumuleze experiență și să contribuie la sustenabilitatea activității în agricultură; - Experiența în producție sau cercetare-dezvoltare este preferabilă, dar nu obligatorie; - Disponibil pentru deplasări în teren și program de lucru intens în campanie; - Organizat și comunicativ; - Proactiv si orientat spre soluționarea problemelor. - Permis categoria B.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Responsabil cu implementarea tehnologiei de cultură mare și îmbunătățirea verigilor tehnologice prin cercetare-dezvoltare aplicată: -Participă la întocmirea tehnologiei pentru fiecare cultură; -Întocmește metodologie experimentală pentru testarea de produse și practici agricole; -Colectează date din câmp și raportează rezultate manager-ului de fermă; -Gestionează intrările și consumurile de materiale de producție; -Coordonează echipa de mecanizatori. Beneficii: -Salariu competitiv, stabilit în funcție de experiența candidatului, cu perspectivă de creștere; -Mediu de învățare accelerată prin aplicarea cunoștințelor teoretice în context real de fermă; -Mentorat agronomic și de business oferit de către manager-ul de fermă; -Atmosferă de lucru dinamică, cu spațiu de inițiativă; -Posibilitatea alegerii punctului de lucru principal al candidatului între două locații: Balotești (IF) / Puchenii Moșneni (PH); -Mașină de lucru.

Despre IODRA AGRO S.R.L.

Fermă vegetală de 3500 ha, cultivatoare de specii de cultură mare: orz, grâu, porumb, rapiță, lucernă. Testăm, adaptăm și folosim inovațiile în tehnologia agronomică, cu o bază mecanică de ultimă generație. Operăm din două baze/puncte de lucru în proximitatea orașelor Bucuresti - Ploiesti: Balotești (IF) si Puchenii Mari (PH). Suntem o companie dinamică, în comtinuă dezvoltare, susținută de o echipă de oameni dedicați și pasionați de agricultură. Contact: 0747492148

Pentru a aplica la acest job trebuie sa va autentificati!

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Prahova,
    Puchenii Moșneni Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament:
  • Experienta minima: 6 luni
  • Permis de conducere: Da