Inginer tehnolog industria alimentara - FRAHER

Anunț publicat pe 15 Mar 2021

1 post disponibil

Descrierea candidatului ideal

studii superioare finalizate, avand unul dintre profiluri: industrie alimentara, chimie, biologie, medicina si tehnic; experienta in domeniul industriei alimentare; cunoştinţe operare PC; capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare, atenţie distributivă, corectitudine, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie; cunoasterea tehnologiei in industria carnii si a preparatelor din carne; cunostinte ale principalelor standarde de calitate si siguranta alimentului (ISO, HACCP). se preocupa permanent de cresterea productivitatii muncii in conditii de igiena si calitate.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

coordonarea personalului din subordine pentru realizarea planului de productie; pregatirea la locul de munca a personalului din subordine, pentru cunoasterea perfecta si imbunatatirea tehnologiilor de lucru; verificarea respectarii instructiunilor si parametrilor de lucru in toate etapele fluxului de productie; efectuarea de analize ale materiei prime/ produselor aflate in procesul tehnologic; intocmirea necesarului de materii prime pentru realizarea planului de productie primit; asigurarea indeplinirii indicatorilor de performanta ai departamentului.

Despre FRAHER

Pentru Fraher S.R.L. activitatea începe în anul 2007 atunci când se realizează infuzia a 200 de juninci din Germania și 27 din Austria. Având ca obiect de activitatea creșterea bovinelor de lapte, ferma este construită respectându-se și implementându-se ultimele norme și standarde ale Uniunii Europene. În prezent ferma ajunge la un efectiv de 1000 de capete, dintre care 300 vaci de muls. Ferma Fraher este localizată în localitatea Traian, comuna Cerna din județul Tulcea, reușind astfel să pună pe hartă producătorii locali din zonă, transformându-se în scurt timp în cel mai mare furnizor de lapte, de cea mai bună calitate din regiune. În cadrul fermei, organizarea și alimentația capetelor este realizată corespunzător, în funcție de fiecare segment, asigurându-se astfel furaje proaspete de cea mai bună calitate.

Website: www.fraher.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Tulcea,
    Traian Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament:
  • Experienta minima: 12 luni
  • Permis de conducere: Nu