Internship folosire imagini satelitare în agricultură - FIELD DATA ZOOM

Anunț publicat pe 16 Jun 2021

2 posturi disponibile

Descrierea candidatului ideal

Student USAMV; Experiența reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara dе lucru; Flexibilitate în ceea ce privește programul dе lucru; Abilități foarte bune dе planificare, organizare și prioritizare; Atenție la detalii și abilități foarte bune dе comunicare; Disponibilitate dе a efectua vizite în fermă; Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office; Limba engleză nivel mediu (scris și vorbit).

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

OGOR (https://ogor.ro) este o aplicatie de monitorizare a terenurilor arabile cu ajutorul datelor satelitare (Copernicus). Pentru perioada verii, oferim stagii flexibile studentilor de la Agronomie, prin care sa invete beneficiile utilizarii datelor satelitare in cadrul activitatii zilnice in fermele ce cultiva cultura mare, pentru a putea oferi sprijin si suport fermierilor utilizatori. Este o oportunitate de a capata experienta pe perioada verii, de a lucra direct cu o solutie digitala utilizata in ferme si de a comunica intens cu fermierii, pe studii de caz concrete. In functie de evolutia stagiului, acesta se poate transforma intr-un contract part-time/full time. CV-urile pot fi trimise la contact@ogor.ro, pana la data 20 Iunie 2021.

Despre FIELD DATA ZOOM

Website: https://ogor.ro

  • Tip job: Sezonier
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament:
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu