Director vanzari utilaje agricole - E-AGRICULTURA SRL

Anunț publicat pe 21 Mar 2022

1 post disponibil - VANZARI

Descrierea candidatului ideal

- Disponibilitate de deplasare in zona alocata: jud. CONSTANTA - Studii superioare in agricultura reprezinta avantaj (absolvent/student master Facultatea de Agricultura/Universitatea de Ştiinţe Agronomice) - Experienta in domeniul vanzarilor constituie un avantaj - Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii - Pro-activ/ă, persoană orientată către client și rezultate, atenție la detalii; - Abilități de comunicare și negociere; - Cunoștințe de limba engleză la nivel incepator/mediu; - Cunoștințe operare calculator (MS Office, Microsoft Outlook); - Posesor permis de conducere (categoria B)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

- Prezinta, promoveaza si vinde produsele din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei - Identifica nevoile clientilor si mentine legatura permanenta cu clientii - Activitate constanta in teren si suport oferit clientilor - Participa la negocieri, monitorizeaza derularea si finalizarea contractelor - Participa la livrarea utilajelor - Urmareste incasarea sumelor datorate de catre clienti. - Intocmirea de rapoarte de vanzari si furnizarea acestora la timp (planuri de vizita, raportari zilnice catre managerul punctului de lucru; - Participarea la targuri si expozitii. - Stabilirea de relatii cu clientii, mentinerea acestor relatii si dezvoltarea portofoliului prin aducerea de clienti noi; BENEFICII: - Oportunități de dezvoltare profesională; - Oportunitatea de training-uri; - Telefon, laptop și mașină de serviciu; - Pachet salarial competitiv

Despre E-AGRICULTURA SRL

E-AGRICULTURA este o societate cu capital românesc privat care are ca activitate de bază comercializarea și distribuția de echipamente agricole, atât în domeniul agricol cât și cel viticol. Prezentă pe piața românească din anul 2013, E-AGRICULTURA oferă echipament de înaltă calitate producătorilor agricoli din România, piese de schimb și accesorii, asistență service în câmp, o echipă service care se poate mobiliza în zona dorită, service in garanție și post garanție, pregătirea operatorilor echipamentelor. Echipa E-AGRICULTURA asigură o relație strânsă și o comunicare deschisă cu fermierii, clienții și colaboratorii și oferă consultanță în vederea opțiunilor pentru finanțare, adaptate în funcție de nevoile fiecărui fermier. Ca importator autorizat pentru unii dintre cei mai mari producători de echipamente agricole din Europa printre care se numără: Ziegler, MA/AG, Guttler, Overum, Provitis, E-AGRICULTURA are la dispoziție un catalog cuprinzător de utilaje agricole, sisteme de irigații, echipamente pentru viticultură. E-AGRICULTURA pune la dispoziție doua parcuri de utilaje aflate in Lumina Constanta, respectiv Cioranca, Buzău. Organizam demonstrații în câmp în locații alese de către parteneri, în diferite locuri din țară, și participăm în permanență la atât la târgurile locale cât și la cele internaționale. Zona de distribuție cuprinde județele: CONSTANȚA, TULCEA, BRĂILA, BUZĂU, IALOMIȚA, CĂLĂRAȘI, ILFOV, GIURGIU, PRAHOVA, DÂMBOVIȚA SI TELEORMAN.

Website: https://www.eagri.ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Constanța,
    Constanța Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: VANZARI
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da