Selectioner Floarea Soarelui - Caussade Semences Est Europa

Anunț publicat pe 20 Nov 2018

1 post disponibil - Cercetare

Descrierea candidatului ideal

 Studii superioare agronomice  Experienta domeniu – minim 2 ani  Permis de conducere, categoria B – obligatoriu  Cunosterea limbii franceze sau engleze - obligatoriu  Disponibilitate la delapasari in Romania si Bulgaria  Corectitudine, rigurozitate, constiinciozitate, atentie la detalii  Domiciliu stabil in judetele Buzau, Braila sau Ialomita

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

 Numararea si clasificarea semintelor pentru testare si pepiniere  Realizarea notatiilor fenotipice in camp  Realizarea lucrarilor specifice pepinierei si a lucrarilor de autofecundare.  Participarea la insamantare si recoltare cu echipamente specializate.  Participarea la diferite sarcini de monitorizare a culturilor (diferite tratamente, carari, separarea parcelelor)  Gestiunea materialelor, uneltelor si utilajelor din dotare (intocmire lista de materiale si piese necesare, reparare si intretinere utilaje, evidenta ore de exploatare utilaje si alimentare cu carburant  Se asigura ca utilajele din dotare sunt reparate si intretinute corespunzator  Participarea la lucrarile agricole, semanat, recoltat

Despre Caussade Semences Est Europa

GROUPE CAUSSADE SEMENCES este o companie multinationala de origine franceza care amelioreaza, multiplica, proceseaza si comercializeaza seminte pentru cultura mare si plante furajere. Portofoliu este unul foarte generos numarand peste 50 de specii de cultura. Genetica CAUSSADE SEMENCES se comercializeaza in peste 34 de tari de pe toate continentele lumii.

Website: http://www.caussade-semences.ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Brăila,
    Mircea Vodă Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Cercetare
  • Experienta minima: 36 luni
  • Limbi straine: Engleza, Franceza
  • Permis de conducere: Da