Junior Project Manager on Agri-food Sector - Business Inovation Council

Anunț publicat pe 22 Nov 2023

1 post disponibil - Project Management

Descrierea candidatului ideal

Căutăm un Junior Project Manager care să se alăture echipei noastre de management de proiect (agroalimentar) a cărui misiune este să lucreze îndeaproape cu managerii de proiect și să sprijine organizația PMO în menținerea și monitorizarea parametrilor proiectului, respectarea proceselor, documentare, raportare și instrumente. Setul de aptitudini necesare: - Licenta universitara in agricultura, alimentatie publica; - Focus pe fonduri europene, granturi Erasmus; - Nivel avansat obligatoriu de engleză (italiana este considerată un plus); - Experiență în lucrul cu MS Office; - Abilități puternice de analiză/rezolvare de probleme și organizare; - Abilitate demonstrată de a face mai multe sarcini într-un mediu de mediu de lucru cu ritm rapid; - Orientat către detalii, flexibil și plin de resurse; - Capabil să comunice eficient atât verbal, cât și în scris.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Responsabilitati: - Împreună cu managerii de proiect, veți menține și monitoriza planurile de proiect, orarele de proiect, orele de lucru, bugetele și cheltuielile - Veți organiza, participa și participa la întâlniri interne ale părților interesate pentru a vă asigura că guvernanța oferă rezultatele așteptate - Veți contribui la pregătirea materialelor de prezentare necesare pentru întâlniri - Veți oferi sprijin administrativ echipei de management al proiectului, după cum este necesar, și veți îndeplini sarcini specifice proiectului, după cum este necesar - Împreună cu managerii de proiect, veți defini detaliile planului de proiect, inclusiv calendarul, resursele necesare și potențiale obstacole; - Rulați și confirmați fezabilitatea proiectelor alocate; - Monitorizarea progresului pe teren, rezolvarea problemelor și identificarea și implementarea soluțiilor; - Comunicați eficient cu echipele PM și cu echipele de operațiuni; - Păstrați instrumentele interne pe deplin actualizate zilnic, astfel încât toată lumea să poată cunoaște exact stadiul unui proiect prin verificarea instrumentelor. - Scrieți și creați idei pentru proiecte Erasmus+ și alte granturi europene. - Disponibil pentru călătorii scurte

Despre Business Inovation Council

Business Inovation Council is a reliable Business Incubator and Start-up Accelerator for both Romanian and European companies. BIC is specialized in Consultancy and Research for Companies willing to resolve company criticalities and to take advantage of the latest scientific and technological innovation services. Business Innovation Council is a Romanian company whose main activity is internationalization and consulting to companies and start-ups that want to fit into the international market. The company mission is the sharing of innovation: whether it is a product or a process or an organization. BIC through its links with some of the main international centers of excellence, offers its customers ideas for innovation to help them aim for new goals. BIC stands as a qualified reference point in consulting companies, offering valid support for the enhancement and improvement of organizational and production processes. Through a network of highly specialized professionals, the company is able to offer 360° consulting services, applying to be for companies both a tool to solve business problems, and an opportunity to access European funding and contributions or facilities. Our consulting methodology is based on the collection and processing of that vital information for the business system, in order to allow the company a guided and aware growth both of its human resources and of the company's know-how. BIC is able to offer services to start-ups and internationalization also to human resource groups that start with a reality realized by a company spin-off. It proposes itself as an antenna company of investment opportunities in Romania combined with the start-up of new entrepreneurial enterprises. B.I.C. boasts excellent skills guided by a common objective referring to all product sectors and to all types of companies, large, small, medium-sized, artisan, tourism or commerce, agricultural production or agro-industrial transformation. A privileged interlocutor with Italian schools, companies and institutions in the realization of personalized international internship projects.

Website: https://bicsrl.ro/?fbclid=IwAR3yi35yLfnbHC3bHus-Gor5aPgENXw9iwVbxa9VP4m_Ljx6xKu0beW_xyc

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Project Management
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu
  • Salariu oferit: 800 €