INSPECTOR TEHNIC IN AGRICULTURA ECOLOGICA - Bios Srl Italia Sucursala Romania

Anunț publicat pe 06 Mar 2023

1 post disponibil - TEHNIC

Descrierea candidatului ideal

Inginer absolvent al Facultatii de Agricultura, Horticultura, Zootehnie, Medicina Veterinara, Ecologie sau Industrie Alimentara, cu experienta in domeniul agriculturii de minim 6 luni, iar experienta in domeniul agriculturii ecologice constituie avantaj. Nivel ridicat de cunostinte teoretice si practice privind modul de productie in domeniul agricol, agro-alimentar : productie animaliera, productie vegetala, procesare, depozitare, distributie, comercializare – import/export, hrana pentru animale. Candidat dispus sa calatoreasca in vederea efectuarii vizitelor de inspectie in zona de Sud-Est/Vest, Posesor permis conducere si autoturism propriu in vederea efectuarii deplasarilor interne.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

- Candidatul va urma un curs de formare de inspector tehnic in agricultura ecologica . La finalul acestui curs se va sustine un test si un interviu, Formarea presupune si participarea la un numar minim de 5 vizite de inspectie in etren alaturi de un inspector senior. - Efectuarea vizitelor de inspectie in teren la operatorii cu care Organismul nostru de Certificare are incheiate contracte, in conformitate cu planul de inspectie stabilit si atribuit de catre Bios srl. - Intocmirea si prezentarea rapoartelor de inspectie complete catre biroul Bios srl. - Program de lucru flexibil - Posibilitate de colaborare atat prin contract de munca cat si prin PFA./I.F/I.I.

Despre Bios Srl Italia Sucursala Romania

Organism de control si certificare in agricultura ecologica. Bios este o entitate autonomă de parte terţa de control şi certificare în agricultură ecologică care operează în conformitate cu normele nationale şi comunitare în vigoare prin autorizatia Ministerului Politicilor Agricole din Italia din data de 2 aprilie 1999 cod IT BIO 005, cu acreditare ACCREDIA nr. 056B conform Normei UNI CEI EN 17065 şi prin autorizatia Ministerului Agriculturii şi Dezvoltarii Rurale din România cod RO-ECO-009 înca din anul 2004. Acreditarea şi înscrierea la organismele naţionale şi internationale cele mai importante din lumea ecologicului, precum IFOAM, BIOSUISSE, IBD Brasile, EOCC, JAS Giappone, SOIL ASSOCIATION, sunt prestigioase recunoaşteri institutionale ale impartialitaţii şi a credibilitatii Bios în lume.

Website: http://new.certbios.it/ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Ialomița,
    Slobozia Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: TEHNIC
  • Experienta minima: 6 luni
  • Permis de conducere: Da