Medic veterinar pentru ecvine - ASOCIATIA SAVE THE DOGS AND OTHER ANIMALS

Anunț publicat pe 09 Dec 2020

1 post disponibil - Veterinar

Descrierea candidatului ideal

Căutăm o persoană dedicată, responsabilă, eficientă și cu cel puțin un an de experiență în îngrijirea și tratarea cailor și măgarilor. Job-ul se desfășoară în Cernavoda, judetul Constanța. Nu desconsiderăm opțiunea colaborării cu un CMVI, sub forma unui contract de prestări servicii. CV-urile le așteptăm pe adresa de e-mail: administratie@savethedogs.ro.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Oferim salariu interesant și tichete de masă; decontăm transportul; Cerințe • Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinară; • Drept de liberă practică a medicinei veterinare în România; • Cunoașterea procedurilor chirurgicale; • Cunoașterea limbii engleze constituie avantaj; • Experiență solicitată : minim 1 an; • Rezistența la stres; • Dragoste față de animale si pasiune pentru profesie. Atribuții • Efectuează manopere sanitar-veterinare profilactice/de necesitate; • Administrează adăpostul de cabaline; • Coordonează activitatea îngrijitorilor de cabaline; • Completează registrele și se supune regulilor dictate de legislația sanitar-veterinară în vigoare;

Despre ASOCIATIA SAVE THE DOGS AND OTHER ANIMALS

Website: https://www.savethedogs.eu/ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Constanța,
    Cernavodă Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Veterinar
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu