Responsabil AQ-asigurarea calitatii AAylex Prod Buzau: 0725.827.679 - AAylexAvicola Buzau SA

Anunț publicat pe 24 Jun 2020

1 post disponibil - Calitate

Descrierea candidatului ideal

Candidatul ideal - studii superioare, profil industrie alimentara / medicina veterinara / tehnic; - experienta: minim 2 ani intr-un post similar - cunostinte Standarde dе calitate si dе siguranta alimentului : ISO 9001; ISO 22000; - principiile HACCP in vigoare cu aplicabilitate in industria carnii si programele preliminare relevante; - cunostinte cerinte legale referitoare la calitate si siguranta alimentului; - procese tehnologice specifice; - cunostinte sanitar-veterinare si dе controlul calitatii si sigurantei alimentului; -instructiuni tehnologice, proceduri specifice postului; - reguli dе igiena si dе bune practicic in productie; - cunoasterea limbii engleze – nivel avansat ; - cunostinte solide operare PC : MS Office; -spirit dе observatie, practic, organizatoric; -atentie la detalii, atentie distributiva, rigurozitate, operativitate, promptitudine, initiativa; -capacitate foarte buna dе analiza si rezolvare a problemelor complexe; - disponibilitate dе a lucra in mediu cu miros neplacut, sange, zgomot, temperaturi scazute; -flexibilitate si capacitate dе adaptare la schimbare; -preocuparea pentru perfectionarea pregatirii profesionale

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Asigura mеntinerеа si imbunatаtirеа sistеmului de mаnаgеment integrаt implemеntаt la nivеlul sociеtаtii; Rеspеcta lеgislаtiа, cerintеlе autoritatilor si ale clientilor; Auditarea fluxului tehnologic; Depisteaza neconformitatile, le aduce la cunostinta celui responsabil pentru a fi facute corectii / actiuni corective; Asigura inspectia preoperationala a spatiilor de lucru, a utilajelor, a personalului, a perimetrului unitatii; Verifica calitatea produselor finite, parametrii de depozitare si livrare ale acestora; Respecta si aplica prevederile sistemului de management integrat implementat: - respecta procedurile, instructiunile de lucru si instructiunile de control documentate si aprobate prin sistemul de calitate implementat - anunta echipa de siguranta alimentului de problemele aparute ce pot avea un impact asupra sigurantei alimentare - respecta politicile de calitate, de siguranta alimentului, de mediu si de SSM declarate la nivel de societate - respecta si verifica respectarea normelor de igiena, bunele practici de productie si informeaza in timp util despre orice schimbari cu privire la activitatea desfasurata in cadrul societatii - pentru a mentine eficacitatea SMI, informeaza in timp util seful ierarhic sau echipa SA despre orice schimbari privind produsele receptionate, depozitate conservate si livrate cat si despre schimbari cu privire la activitatea desfasurata in cadrul societatii - raspunde de respectarea programelor de control, autocontrol, igienizare, verificare - asigura prelevarea de probe de laborator, teste de sanitatie, probe de apa etc., in conformitate cu programele stabilite - monitorizeaza buletinele de analiza pentru probele recoltate avand in vedere incadrarea in limitele impuse de normele interne sau legislatie - anunta orice abatere a vreunui parametru pentru a fi luate masurile ce se impun, dupa caz - verifica aplicarea programului preliminar privind igiena si gestionarea deseurilor

Despre AAylexAvicola Buzau SA

Hrănește-te bine. Și ești bine. Aceasta este deviza sub care s-au născut, acum mai bine de 27 de ani, AAylex Group și brandul Cocorico, și care definesc perfect și astăzi modul în care se realizează orice produs și orice plan de dezvoltare din cadrul Grupului. Viziunea noastră este să devenim brandul preferat de carne de pui ales de milioane de consumatori din Europa, care își doresc un stil de viață echilibrat și sănătos. La Cocorico creștem cel mai natural, sănătos și gustos pui. Valoarea noastră constă în calitatea premium a produselor, iar identitatea mărcii este definită de prospețime, naturalețe, standarde de producție etice și responsabilitate socială. Facem ce spunem și spunem ce facem. Vino alături de noi, într-o companie 100% românească, unde ideile tale care vor face lucrurile să meargă și mai bine își vor găsi vocea. Va fi nevoie de efort și perseverență și vei avea suportul unei echipe de peste 2000 de colegi, umăr la umăr – de la specialiști cu experiență de-o viață până la proaspăt absolvenți. Curajoși. Curioși. Îndrăznind. Împreună pentru un stil de viață sănătos!

Website: www.cocorico.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Buzău,
    Buzău Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Calitate
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu