INGINER HORTICOL - SILVA GROUP ROMANIA

Anunț publicat pe 18 May 2023

2 posturi disponibile - DEPOZIT / SERA/ MAGAZIN DESFACERE GARDEN CENTER - VOLUNTARI

Descrierea candidatului ideal

Inginerul horticol este un profesionist care se ocupă cu creșterea și îngrijirea plantelor. Acest profesionist poate lucra în grădini zoologice, parcuri, grădini botanice, ferme sau pe terenuri private. Un inginer horticol poate avea mai multe responsabilități, cum ar fi planificarea și proiectarea grădinilor, selecția și achiziționarea de plante, îngrijirea și întreținerea plantelor, precum și cercetarea și dezvoltarea de noi metode de cultivare. CERINTE : - Educație în horticultură sau agricultură, - Experiență practică în domeniu ( NU ESTE OBLIGATORIE)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

ATRIBUTII - menținerea biodiversității și a ecosistemelor in GARDEN CENTER - aplicarea tratamentelor fitosanitare stabilite de personalul autorizat ( supraveghere) in GARDEN CENTER si in spatiile d eproductie proprie ( 3 mini sere inchise) - creșterea și îngrijirea plantelor, arborilor, arbustilor florilor in ghiveci din cadrul serei/depozitului ( GARDEN CENTER in aer liber) - proiectarea și îngrijirea grădinilor la terti (supraveghere) - amenajare peisagistica la terti - sprijin pentru personalul de vanzare in descrierea materialului dendrofloricol, dupa caz.

Despre SILVA GROUP ROMANIA

https://www.silvagroup.ro/ Silva Group România a luat ființă în anul 2007, ca urmare a cererii tot mai mari de pomi de Crăciun de bună calitate și a incapacității jucătorilor de pe piață în a satisface această cerere la un preț decent și în condiții civilizate. Bazându-ne pe experiența de peste 30 de ani în producerea și creșterea pomilor de Crăciun și a arbuștilor ornamentali a partenerilor noștri, am reușit ca într-un timp relativ scurt de la înființare să dobândim notorietatea și recunoașterea ca fiind un partener puternic pe plan național. Tocmai pentru a înlesni cumpărătorului final accesul la un pom de Crăciun de calitate, la prețul corect, începând cu anul 2009, am lansat o platformă online destinată comercializării pomilor și accesoriilor de Crăciun. https:magazinuldebrazi.ro si de asemenea https://magazinuldeplante.ro pentru material dendrofloricol Din 2010 functionam in VOLUNTARI in spatiu amenajat in aer liber sub forma unui GARDEN CENTER de 5000mp, in aer liber dar si 3 sere inchise pentru productie proprie ( rasaduri/flori) Detinem FITO FARMACIE autorizata de OFICIUL FITOSANITAR ILFOV in locatia din bd VOLUNTARI nr. 78 SILVAGROUPROMANIA este marca inregistrata OSIM/2021.

Website: https://silvagroup.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Ilfov,
    Voluntari Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: DEPOZIT / SERA/ MAGAZIN DESFACERE GARDEN CENTER - VOLUNTARI
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da