Analist Chimist - Industria Farma - SC Laropharm SRL

Anunț publicat pe 15 Jun 2020

1 post disponibil - Controlul Calitatii

Descrierea candidatului ideal

Sediul companiei este in Bragadiru, Ilfov. ​Se ofera transport angajatilor dе la Piata Unirii - la sediul companiei (dus-intors) ​ - Minim 1 an experienta in activitatea dе Laborator-analize HPLC; - Diploma dе licenta in chimie, chimie industriala, biologie (specializare biochimie), farmacie ( specialist, rezident). Preferabil absolvent dе cursuri post universitare, studii aprofundate cu profil analitic; - Cunoasterea aprofundata a Regulilor dе Buna Practica dе Fabricatie si a Regulilor dе Buna Practica dе Laborator; - Cunostinte teoretice si practice privind tehnicile dе analiza din domeniul farmaceutic (HPLC, GC, UV-VIS, IR, CSS, potentiometrie); - Cunostinte software dе analiza si control - prezinta avantaj; - Cunostinte PC: Windows, Linux, Open Office, Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint); - Limba engleza: nivel mediu; - Capacitate dе comunicare clara si concisa; - Spirit dе echipa.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Responsаbilitati: - Efectuеаzа toate аctivitаtile experimentale lеgatе dе dеsfasurаreа tеstelor analiticе calitаtive si cantitative cu respectarea normelor de buna practica in laboratoarele analitice, procedurile, instructiunile si specificatiile de Calitate in vigoare; - Respecta Regulile de Buna Practica de Laborator; - Prepara solutiile de reactivi, probe si solutii specifice analizei; - Elaboreaza proceduri standard de operare; - Efectueaza testele analitice calitative si cantitative pentru materii prime, materiale de ambalare, produse intermediare, produse finite, cu respectarea normelor de buna practica in laboratoarele analitice si a normelor de buna practica de fabricatie; - Verifica analizele analitice; - Inregistreaza rezultatele activitatilor efectuate in formularele specifice; - Intocmeste buletinele de analiza si documentia specifica de laborator; - Efectueaza calibrarea/verificarea echipamentelor analitice. Beneficii si alte informatii: ​- Se lucreaza in schimburi (06:00-14:00/ 14:00-22:00) ​- Oferim tichete de masa ​- Toti angajatii beneficiaza de abonament medical cu consultatii si analize gratuite la o clinica privata.

Despre SC Laropharm SRL

Înfiinţată în 2001, Laropharm este o companie farmaceutică solidă, cu o dezvoltare armonioasă în domeniile pe care le abordează: cercetare, producţie şi distribuţie. Laropharm deţine una dintre cele mai moderne fabrici de produse farmaceutice, respectând regulile privind Buna Practică de Fabricaţie (GMP) pentru producţia şi distribuţia medicamentelor. Cu un portofoliu actual de peste 90 de produse (medicamente cu prescripţie medicală, medicamente fără prescripţie medicală - otc-uri şi suplimente alimentare), laboratoare de cercetare de cel mai înalt nivel, linii de producţie moderne şi o puternică echipa de reprezentanţi medicali şi de vânzări, Laropharm se numără printre principalii competitori autohtoni de pe piaţa farmaceutică din România. Investiţiile companiei sunt concentrate spre îmbunătăţirea şi extinderea portofoliului de produse, având ca principal obiectiv satisfacţia consumatorilor şi susţinerea unei vieţi sănătoase.

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Ilfov,
    Bragadiru Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Controlul Calitatii
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu