agent turism outgoing - SC KARPATEN HOTELS SRL

Anunț publicat pe 26 Jul 2019

5 posturi disponibile - outgoing

Descrierea candidatului ideal

Candidatul ideal PREGATIRE SI EXPERIENTA: Calificari necesare: Studii de specialitate; Sunt apreciate brevetele, certificarile si acreditarile in domeniu. Experienta minima : 1-3 ani COMPETENTELE POSTULUI DE MUNCA: 1.Cunoasterea unui editor de text pe calculator; 2.Operarea cu baze de date; 3.Cunoasterea unei limbi straine de circulatie-ENGLEZA; 4.Cunoasterea pietei de produse turistice ;

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

ATRIBUTIILE POSTULUI •Primirea clientilor, analizarea preferintelor clientilor si indrumarea documentata a acestora privind destinatiile si obiectivele turistice; •Prezinta clientilor programele turistice organizate, în functie de destinatia solicitata si de particularitatile/ preferintele clientilor; •Promoveaza destinatiile turistice noi si propune variante turistice posibile pe baza consultarii ofertelor; •Prezinta clientilor contractul-cadru, negociaza clauzele contractuale si verifica completarea corecta si semnarea contractului; •Emite documentele de calatorie si face rezervarile pentru transportul si cazarea clientilor; •Urmareste finalizarea tranzactiei turistice, solicita feedback si monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor; •Întocmeste documentele de încasare a sumelor/ voucherelor, elibereaza documente de plata si încaseaza contravaloarea serviciilor oferite; •Întocmeste si înregistreaza documentele (oferte, cereri de oferte, comenzi, vouchere,facturi, sesizari, reclamatii etc.) conform procedurilor agentiei; Bonusuri, beneficii: - Salariu fix motivant; - Decontare abonamente transpot, masa calda la prinz - Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala; - Posibilitatea de a merge in infotripuri in tara si in strainatate;

Despre SC KARPATEN HOTELS SRL

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 2 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 5
  • Departament: outgoing
  • Experienta minima: 6 luni
  • Limbi straine: Engleza, Gemana, Franceza
  • Permis de conducere: Nu
  • Salariu oferit: 600 €