Ritter Broker de Asigurare cauta Colaboratori - RITTER - Broker de Asigurare si Reasigurare

Anunț publicat pe 23 Jan 2019

1 post disponibil - ASIGURARI

Descrierea candidatului ideal

Obiectivul principal: Cautam specialisti in asigurari care doresc sa devina antreprenori si sa dezvolte o afacere pe cont propriu sau sa se alature echipei noastre. Abilitati si competente: - Seriozitate si corectitudine; - Orientare catre rezultate; - Negociere, comunicare si profesionalism. Asteptam CV-urile dumneavoastra la adresa de e-mail office@ritter.ro

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Vrei sa castigi bani activand intr-un domeniu atractiv, care ramane in permanenta de viitor, intr-o companie de top pe piata de asigurari din Romania? Te asteptam sa te alaturi echipei Ritter Broker de Asigurare si Reasigurare ! Responsabilitati: - Experienta in vanzari constituie un avantaj; - Abilitati de comunicare si negociere, aptitudini de vanzare, atitudine proactiva si orientare spre client, seriozitate. - Promovarea serviciilor companiei; - Realizarea unui portofoliu de clienti diversificat de persoane fizice si juridice; - Administrarea permanenta a portofoliului de clienti. Avantajele noastre sunt: - Echipa de tineri profesionisti gata sa va ofere consultanta si suport; - Accesul la platformele IT specializate ce sustin intreaga activitate (incluzand softuri personalizate); - Acces gratuit I-frame, introducere si administrare calculator asigurari in orice site; - Gama foarte variata de produse de asigurare de la asiguratori nationali si internationali - Suportul tehnic pentru produsele de asigurare comercializate; - Transparenta in privinta comisioanelor si a contractelor, inclusiv a bonusarilor; - Reducerea cheltuielilor administrative (taxe, raportari periodice, comisioane bancare); - Nu exista taxa de francize sau alte tipuri de taxe; - Nu impunem target (aveti flexibilitatea performantelor si independenta in activitate); - Servicii complementare vanzarii de asigurari, care va ajuta sa maximizati cifra de afaceri; - Suport permanent in instrumentarea dosarelor de dauna, constatari, parteneriat service in centrul capitalei; - Adrese de e-mail personalizate; - Plata la timp a comisioanelor. Cerinte: - Persoana care doreste obtinerea unor venituri suplimentare sau sa puna bazele unei afaceri proprii si de viitor; - Studii medii / superioare; - Cunostinte operare PC. Beneficii Oferite: - Comisioane atractive pentru toate tipurile de polite de asigurare, de la toti asiguratorii; - Acces gratuit la cea mai performanta platforma de emitere online a politelor de asigurare de pe piata romaneasca; - Posibilitatea de a-ti crea propria echipa; - Suport din partea managementului companiei pentru solutionarea rapida si corecta a dosarelor de dauna ; - Sprijin permanent in dezvoltarea afacerii; - Program de lucru flexibil. Alaturi de noi vei reusi, iar impreuna suntem mai puternici!

Despre RITTER - Broker de Asigurare si Reasigurare

RITTER - Broker de Asigurare si Reasigurare SRL este o companie cu capital 100 % romanesc de intermediere, consultanta si asistenta in domeniul asigurarilor ce efectueaza analiza financiara a fiecarui potential client in functie de necesitatea acestuia. Asiguram succesul parteneriatelor noastre prin reprezentarea intereselor clientilor nostri in ceea ce priveste: * Controlul, administrarea si transferul riscurilor; * Reprezentare si asistenta in negocierea si solutionarea daunelor. Serviciile de consultanta oferite au un rol foarte important in reducerea cheltuielilor privind acoperirea riscului si monitorizrea unui program de asigurare. Promovand o gama larga de tipuri de asigurari atat pe teritoriul Romaniei, cat si pe teritoriul altor tari membre ale Uniunii Europene, acoperim intreg spectrul de risc ce graviteaza in jurul oricarei persoane, fie ea fizica, fie juridica. RITTER Broker urmareaste sa promoveze, dupa mijloacele sale, cultura publica in domeniul asigurarilor, prin oferirea de informatii corecte si complete tuturor celor interesati. Misiunea noastra este sa respectam intotdeauna principiile de transparenta, promptitudine si profesionalism angajandu-ne sa reprezentam interesele clientului in relatia cu colaboratorii societatilor de asigurari.

Website: www.ritter.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: ASIGURARI
  • Permis de conducere: Nu