Receptioner de hotel - RIN HOTELS

Anunț publicat pe 15 May 2019

2 posturi disponibile - Receptie

Descrierea candidatului ideal

RIN Hotels cauta colegii in departamentul de Receptie. Daca vrei sa faci parte dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista asteptam aplicatia ta aici sau pe adresa de e-mail: resurseumane@rinhotels.ro RIN Airport Hotel**** este situat pe Calea Bucurestilor, 255A; Se asigura transport cu microbuzul de la Piata Presei Libere pana la hotel in Otopeni. Cerinte: Limba engleză obligatorie - nivel conversational mediu-avansat ; a doua limbă străină constituie un avantaj Persoană comunicativă, atentă la detalii, proactivă si orientată către client Experienţa anterioară în industria hotelieră/ recepţie/ relaţii clienţi reprezinta un avantaj Disponibilitate pentru ture de 8 ore (se lucreaza in 3 ture de 8h)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Promovează serviciile companiei în rândul potenţialilor clienţi Proceseaza check-in-urile si check-out-urile cu eficienta si profesionalism Informează corect şi clar oaspeţii în legătură cu serviciile oferite de hotel Efectuează rezervări de mese la restaurant, bilete la spectacole, etc. Transmite şi/sau primeşte mesaje prin fax, telefon, etc. Colaboreaza cu alte departamente: rezervari, restaurant, housekeeping, etc. Se ocupă de obiectele anunţate ca fiind pierdute acţionând prompt în vederea recuperării lor Efectuează operaţiuni de casă, calculează facturile, încasează contravaloarea serviciilor Rezolvă prompt şi cu discreţie diferite situaţii particulare sau reclamaţii ale clienţilor Se informează permanent asupra acţiunilor şi activităţilor ce au loc în incinta hotelului pentru a da informaţii turiştilor Beneficii: - lucrul intr-o echipa tanara si profesionista - posibilitati de promovare - formare profesionala pe parcursul activitatii - tichete de masa - reduceri acces centrul SPA - Body-Art Wellness Club - discount abonamente medicale - prime de sarbatori - acces gratuit parcul acvatic Water Park (Otopeni)

Despre RIN HOTELS

RIN Hotels te invită să te alături celei mai bune echipe din industria ospitalităţii. Ai şansa să lucrezi alături de oameni profesionişti, într-un mediu stabil, în continuă dezvoltare care îţi oferă numeroase satisfacţii profesionale. Cu o vechime de paisprezece ani în industria ospitalieră, lanţul hotelier RIN reprezintă o opţiune excelentă pentru cei care aleg Bucureştiul ca destinaţie turistică sau pentru afaceri. Cele trei hoteluri de patru stele, RIN Grand, RIN Central şi RIN Airport, amplasate strategic în sudul, centrul, respectiv nordul Capitalei, prin diversitatea şi calitatea serviciilor asigură cel mai bun raport calitate/preţ garantând satisfacţia oaspeţilor noştri. RIN Group a dezvoltat de-a lungul timpului mai multe divizii: hotelieră, imobiliară, entertainment www.rinhotels.ro www.domusstil.ro www.waterpark.ro

Website: cariere.rinhotels.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: Receptie
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu