Inginer zootehnist biosecuritate - PREMIUM PORC GROUP

Anunț publicat pe 07 Feb 2022

1 post disponibil - Biosecuritate

Descrierea candidatului ideal

Studii superioare ca Inginer zootehnist; • Cunostinte limba engleză, scris și vorbit; • Permis de conducere, categoria B; • Experiența de lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara de lucru; • Flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru; • Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office; Compania asigura relocarea in Sibiu pentru ferma de animale din Avrig , judet Sibiu.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Scopul postului: Se asigură de buna desfășurare a activității sanitar veterinare în cadrul fermei, de respectarea masurilor de biosecuritate, a procedurilor interne de lucru si a prevederilor legale in vigoare. Poziția presupune vizite zilnice în ferma, precum și deplasări pe teren în vederea îndeplinirii sarcinilor de lucru. Punct de lucru: Ferme de porcine localizate in jud.Sibiu (loc. Avrig si Vestem) Atributii si responsabilitati principale:Planifică și efectuează vizite zilnice în ferma, privind respectarea masurilor de biosecuritate de catre angajati (reguli de intrare/iesire din ferma, echipamentul de lucru, cantina, curatenia si dezinfectia halelor, livrarea/transportul porcilor, incinerarea porcilor, etc); Instruieste personalul din departamentul de productie, cu privire la regulile de biosecuritate si a măsurilor sanitar veterinare de înteprins în cadrul fermei;

Despre PREMIUM PORC GROUP

Grupul de companii Premium Porc, al doilea mare producator de carne de porc din Romania, detine 10 companii cu activitate integrată pe verticală în agrobusiness, acoperind producţia de cereale, producţia de furaje şi creșterea de porcine. Premium Porc Group este detinut de catre DCH International, holding danez specializat în infiintarea si gestiunea producţiei de porcine in sistem intensiv, folosind tehnologie şi know-how danez. Grupul de companii operează 9 ferme de porcine în judeţele Vrancea, Brăila, Constanţa, Olt, Sibiu şi Brasov. Cu o cifră de afaceri de 53 milioane de euro, și cu o rata ridicată de creștere anuală, grupul de companii a produs peste 500.000 de porci în 2018. Compania gestioneaza intern activitatile de logistica si transport al porcinelor si marfurilor. Activitatea de constructii pentru noile proiecte de investitii este externalizata catre companii de constructii locale, sub atenta supraveghere a functiei interne de project management. Toate acestea asigura controlul asupra calitatii produsului final si un control eficient al costurilor, incepand din ferme pana la abatoare.

Website: https://premiumporc.com

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Sibiu,
    Avrig Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Biosecuritate
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu