Barista - Premier Restaurants Romania SRL

Anunț publicat pe 23 Jun 2020

5 posturi disponibile - Operatiuni

Descrierea candidatului ideal

Ești productiv dimineața? Aroma unică de cafea îți oferă energia necesară pentru a te bucura de fiecare moment al zilei? Atunci aplică pentru poziția de Coffee Master la McCafé și beneficiază de un program complet de pregătire profesională, o atmosferă plăcută întreținută de colegi dinamici și multe alte avantaje. Asteptam candidatura ta aici https://mcdonalds.smartdreamers.com/mcdonalds/job-coffee-master-barista/107237/lp-vest? Candidatul ideal: - Orientat către satisfacerea clienților, interacționează cu aceștia, este interesat in oferirea unei experiențe deosebite; - Lucrează independent sau in echipă, dornic sa invete sa utilizeze echipamentele și instrumentele aflate in zona de lucru (casa de marcat, mașina de preparat cafea, blender Frappe, storcătoarele de citrice, etc); - Are abilitati de organizare si simt estetic.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

La McCafe te ajutam sa iti incepi ziua cu oricare din bauturile tale preferate pe baza de cafea! Experienta se castiga in timp, noi te pregatim intens si iti oferim o serie de beneficii si stabilitate. Buna dispoziție este nelipsită din restaurante, iar McMomentele trăite în fiecare zi alături de echipa ta se pot transforma în amintiri de neuitat. Responsabilitati principale: • Prepari bauturile preferate pe baza de cafea, la cele mai inalte standarde de calitate • Asiguri prezentarea estetică a produselor (în vitrină/display) • Asiguri satisfacerea clientilor prin oferirea unei experiente deosebite in cadrul restaurantelor • Acumulezi permanent noi cunostinte si iti dezvolti continuu abilitatile prin programele de dezvoltare interne. Beneficii: - Poți câștiga de la 2100 lei net, salariu incluzind tichete de masa; - Ai flexibilitatea programului - în ture de zi și de noapte, normă de lucru întreaga – 8 ore - sau parțiala - 2, 4 sau 6 ore; - Ai şansa să-ți dezvolți abilitățile de comunicare, de lucru cu oamenii, plus abilități specifice industriei alimentare.

Despre Premier Restaurants Romania SRL

De 25 de ani, McDonald’s este alături de clienții din România - le oferim produsele lor preferate și venim mereu cu inovații, deschidem restaurante noi, iar pe altele le transformăm într-un loc mai primitor și ne păstrăm promisiunea de a fi restaurantul preferat al clienţilor noştri. Începând cu anul 2016, McDonald’s este parte a familiei Premier Capital, partenerul pentru dezvoltare a restaurantelor McDonald’s din România, Estonia, Grecia, Letonia, Lituania și Malta. Premier Capital plc operează 149 de restaurante în zone de top, mai mult de jumătate dintre ele fiind cu McDrive și numerase cafenele McCafe. În România, McDonald’s este lider al pieței restaurantelor, cu 84 de restaurante și 39 de McCafe în 26 de oraşe. Până în prezent, McDonald’s a investit peste 900 de milioane de lei în România, are 5.500 de angajaţi şi primește zilnic peste 230.000 clienţi. Alte 18 milioane de lei au fost investiți în proiecte de educație și sănătate și peste 20.000 de familii sunt sprijinite prin intermediul Fundației Ronald McDonald. În 2018 a fost desemnat cel mai bun angajator pentru al cincilea an consecutiv, conform AON Hewitt România. Echipa McDonald’s e formată din oameni muncitori, ambițioși, pentru care interacțiunea cu alți oameni este o bucurie. Ne dorim să aducem în echipa noastră colegi dornici să învețe și să crească în cadrul unei echipe puternice și ambițioase.

Website: https://mcdonalds.ro/cariera

Pentru a aplica la acest job trebuie sa va autentificati!

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 5
  • Departament: Operatiuni
  • Experienta minima: 6 luni
  • Permis de conducere: Nu