Internship - Limagrain Central Europe

Anunț publicat pe 14 May 2021

25 posturi disponibile - Cercetare-dezvoltare

Descrierea candidatului ideal

- Tineri studenti/absolventi cu o atitudine pozitiva; - Pasionati de agricultura, atenti la detalii; - Curiozitate si disponibilitatea de a lucra si sambata pe perioada specificata.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Principalele misiuni : - Izolarea plantelor mama/tata; - Efectuarea de autofecundari in campurile de multiplicare ale liniilor parentale; - Efectuarea de incrucisari manuale in campurile de producere de hibrizi. Avantaje : - Sansa de a face parte dintr-o echipa dinamica, multinationala; - Experienta de neegalat; - Salariu atractiv (zilele de sambata si orele extra vor fi platite); - Cazare si masa asigurata intr-un cadru natural de poveste (Hotel “La Popescu” Fetesti, pe malul Dunarii).

Despre Limagrain Central Europe

Website: https://www.lgseeds.ro/

Pentru a aplica la acest job trebuie sa va autentificati!

  • Tip job: Sezonier
  • Locatie: Călărași,
    Borcea Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 25
  • Departament: Cercetare-dezvoltare
  • Permis de conducere: Nu