Medic veterinar/ Tehnician veterinar - Karpaten Meat SA

Anunț publicat pe 18 Jun 2019

1 post disponibil

Descrierea candidatului ideal

Dacă: • Ești absolvent al unei facultăți de medicină veterinară sau al unui colegiu, specializarea tehnician veterinar • Ai cunoștințe solide cu privire la anatomia, patologia și tratamentul bovinelor • Ai disponibilitatea de a lucra în aer liber cu bovine de carne • Ești deschis/ă spre noi tehnologii și tehnici de lucru • Ai abilitatea de a lucra atât în cadrul unei echipe, cât și individual • Carnet de conducere categoria B

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Și vrei să faci parte din echipa noastră, susținându-ne în: • Monitorizarea stării de sănătate a animalelor (bovinelor) și diagnosticarea acestora • Vaccinarea animalelor împotriva diferitelor boli, aplicarea de tratamente și operarea acestora • Supravegherea fertilizării animalelor, ajutor la fătări • Oferirea de consultanță cu privire la creșterea animalelor • Supravegherea siguranței animalelor

Despre Karpaten Meat SA

Website: www.karpaten-meat.com

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Sibiu,
    Agnita Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament:
  • Experienta minima: 6 luni
  • Permis de conducere: Nu