Reprezentant vanzari Zona de Sud- Vest - GRAIN BAGS SRL

Anunț publicat pe 08 Apr 2021

1 post disponibil - Vanzari - comercial

Descrierea candidatului ideal

• Abilitati excelente de comunicare, negociere si vanzare; • Fire ambitioasa, pozitiva si perseverenta; • Studii superioare absolvite (an terminal, dar cu disponibilitate pentru a lucra full-time); • Experienta in vanzarile B2B (segmentul persoane juridice); • Spirit antreprenorial, axat pe identificarea oportunitatilor in piata; • Spirit de initiativa si capacitate de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge target-ul; • Abilitatea de a-si sustine punctul de vedere cu argumente solide; • Permis de conducere categoria B (fara incidente) si disponibilitate pentru deplasare in locatia clientului.(5-6 judete din Sud-vest)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Principale activitati : • Organizare si planificare eficienta a operatiunilor si activitatilor • Managementul gestionarii performantelor • Realizarea planului de vanzari, impreuna cu echipa; • Vei coordona modul de organizare si desfasurare a activitatii de Vanzari pe zona alocata , astfel incat sa asiguri utilizarea eficienta a timpului de lucru; • Vei asigura o raportare saptamanala, lunara si trimestriala a activitatilor desfasurate, adecvat solicitarilor managementului. Vanzari directe • Sa respecti pragurile de rentabilitate si profitabilitate a produselor • Respectarea politicii comerciale, pragurile de discountare + conditii de creditare + mecanisme de loializare/ fidelizare. • Baza de date accurate si complete ( atat pentru B2B cat si B2C ). • Baza de date clienti care sa genereze realizarea a 10 de contacte/zi si sa obtinem patru intalniri de prezentare produselor/ serviciilor. • Incheierea contractului, facturarea si incasarea contravalorii produselor( Gestionarea Creantelor) • Livrarea produselor si serviciilor • Abilitati de negociere si comunicare persuasiva; • 4 -5 Prezentari zilnice la sediul clientului; Insusirea si asumarea obiectivelor de post • Vei colabora cu toate departamentele firmei, cu scopul de avea o abordare unitara la nivel de organizatie, privind comunicarea catre clienti; • Problemele semnalate de clienti si timpul de raspuns a angajatilor companiei • Respectarea obiectivelor cantitative si calitative ale postului Indeplinirea indicatorilor de performanta • Respectarea politicii de segmentare / targhetare / contactare si abordare fizica a clientilor, in contactul B2B SI B2C. • Incheierea contractelor si urmarirea executiei acestora. • Incadrare in BVC a cheltuielilor • Lipsa erorilor in relatia contractuala cu clientii( contracte neincheiate, facturi nesemnate, documente bancare incomplete). • Vei implementa, mentine si imbunatatii standardele de calitate definite in cadrul firmei privind comunicarea catre clientii interni si externi; Administrarea si Dezvoltarea afacerii • Analiza pietei si a mediului concurential • Dezvoltarea si achizitia de noi clienti, noi canale si noi piete de vanzare. • Raportare scrisa cu privire la concurenta si mediul concurential.

Despre GRAIN BAGS SRL

Solutii eficiente, profitabile si sigure pentru depozitarea cerealelor si furajelor

Website: www.grainbags.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Gorj,
    Albeni Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Vanzari - comercial
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da