INSPECTOR pentru Agricultura Ecologica - ECOCERT

Anunț publicat pe 10 May 2022

1 post disponibil - Tehnic

Descrierea candidatului ideal

Daca ai cunostinte bune de practici agricole si esti dinamic si dornic sa activezi intr-un domeniu de viitor si alaturi de o echipa tinara vino alaturi de noi sa « Actionam pentru o lume durabila » impreuna. Ne poti trimite CV-ul tau la adresa : office.romania@ecocert.com. Asteptam cu interes candidatura celor interesati de o colaborare. Echipa ECOCERT este in cautare de colegi noi. Ecocert certifica activitati/produse in Agricultura Ecologica. Ceea ce vei face tu ca Inspector este sa verifici respectarea cerintelor AE conform cu legislatia in vigoare in activitatile din ferme, cerinte ce sunt specifice pentru fiecare tip de activitate in parte: productie vegetala, productie animaliera, comert/procesare sau import/export de produse ecologice Echipa ECOCERT www.ecocert.ro

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

MISIUNE - Organizarea si realizarea de inspectii in conformitate cu ordinul de misiune si planul de inspectie dat de Ecocert - Efectuarea inspectiilor si prelevarea de probe necesare unei bune desfasurari a auditului - Pregatirea si prezentarea rapoartelor complete catre certificatori la sediul ECOCERT - Prezentarea facturii inspectorului dupa fiecare inspectie - Autoinstruire in domeniul specificat in conformitate cu inspectia repartizata PROFIL :  Studii superioare de specialitate, după caz, în agronomie, horticultură, zootehnie, medicină veterinară, ecologie, industrie alimentară sau alte specializări apropiate.  Nivel ridicat de cunoştinţe teoretice şi practice privind modul de producţie ecologică, în conformitate cu legislaţia naţională şi cea a Uniunii Europene aplicabilă.

Despre ECOCERT

Ecocert, o referință a certificării organice și de mediu, recrutează în fiecare an ingineri și tehnicieni specializați în agricultură și prelucrarea alimentelor, chimie, textile sau dezvoltare durabilă. Alăturați-vă! De peste trei decenii, expertiza noastră în **certificarea produselor, sistemelor și serviciilor durabile** a fost una dintre cele mai **fiabile și riguroase** de pe piață. Un jucător istoric în lumea **certificării agriculturii ecologice**, Ecocert este renumit pentru **competența, independența și imparțialitatea** sa. Marca Ecocert este **reperul pentru etichetarea ecologică**, de încredere pentru consumatori.

Website: www.ecocert.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Tehnic
  • Experienta minima: 24 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da