Agent achizitii - Asistent Aprovizionare - Dacia Plant

Anunț publicat pe 20 May 2019

1 post disponibil - Aprovizionare

Descrierea candidatului ideal

Asigura suport in activitatea departamentului aprovizionare Responsabilitati: Actualizeaza permanent baza de date cu furnizorii societatii si produsele aprovizionate alocate (plante, fructe, samd). Prospecteaza, selecteaza, auditeaza si propune Directorului Aprovizionare furnizorii materiilor prime alocate conform procedurilor Dacia Plant. Centralizeaza formularele de necesar de materii prime primite de la departamentele implicate. Introduce comenzile de aprovizionare in sistemul informatic de gestiune implementat de societate. Efectueaza comenzi de materii prime catre furnizorii selectati. Urmareste confirmările de comandă şi livrările de la furnizori până la intrarea mărfurilor în depozitul companiei. Activitatea asistentului manager aprovizionare se va desfasura in Bod, jud. Brasov si pe teren conform specificului postului.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Actualizeaza permanent baza de date cu furnizorii societatii si produsele aprovizionate alocate (plante, fructe, samd). Prospecteaza, selecteaza, auditeaza si propune Directorului Aprovizionare furnizorii materiilor prime alocate conform procedurilor Dacia Plant. Centralizeaza formularele de necesar de materii prime primite de la departamentele implicate. Introduce comenzile de aprovizionare in sistemul informatic de gestiune implementat de societate. Efectueaza comenzi de materii prime catre furnizorii selectati. Urmareste confirmările de comandă şi livrările de la furnizori până la intrarea mărfurilor în depozitul companiei. Activitatea asistentului manager aprovizionare se va desfasura in Bod, jud. Brasov si pe teren conform specificului postului. Cerinte: Studii superioare finalizate (preferabil horticultura, silvicultura, agronomie); Experienta in functii echivalente din domeniul achizitiilor de minim 2 ani obligatoriu. Experienta in domeniul horticol, silvic sau agronomic constituie un avantaj. Atitudine proactiva, meticulozitate, atentie, capacitate de prioritizare, abilitati de planificare si organizare a activitatii, abilitati de comunicare, flexibilitate. Persoana organizata, capabila sa lucreze autonom si in echipa; Cunostiinte medii de operare PC (word, excel). Permis de conducere cat B. Disponibilitatea de a calatori in tara. Beneficii: -posibilitatea de a invata lucruri noi -posibilitatea de a lucre pe o piata dinamica si in expansiune -dezvoltare personala si profesionala; -mediu de lucru dinamic, deschis, provocator; -pachet salarial atractiv Descrierea companiei: Dacia Plant este unul dintre primii producatori romani de suplimente alimentare si una dintre putinele companii din domeniu cu produse 100% naturale, fara aditivi, conservanti, coloranti sau indulcitori artificiali. Remediile Dacia Plant, sigure si eficiente, au la baza retete traditionale, precum si studii stiintifice de actualitate. Dacia Plant ofera tuturor celor interesati de o viata sanatoasa atat modalitati de a preveni aparitia bolilor, cat si alternative naturale de tratare a lor. Echipa Dacia Plant este tanara, dinamica, creativa si deschisa catre noi provocari. Pentru aplicare va rog trimiteti email la: mihaela.tomescu@daciaplant.ro

Despre Dacia Plant

Dacia Plant este unul dintre primii producatori romani de suplimente alimentare si una dintre putinele companii din domeniu cu produse 100% naturale, fara aditivi, conservanti, coloranti sau indulcitori artificiali. Remediile Dacia Plant, sigure si eficiente, au la baza retete traditionale, precum si studii stiintifice de actualitate. Dacia Plant ofera tuturor celor interesati de o viata sanatoasa atat modalitati de a preveni aparitia bolilor, cat si alternative naturale de tratare a lor. Echipa Dacia Plant este tanara, dinamica, creativa si deschisa catre noi provocari.

Website: daciaplant.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Brașov,
    Bod Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Aprovizionare
  • Experienta minima: 6 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu
  • Salariu oferit: 400 €