Reprezentant vanzari materiale oenologice si ambalaje pentru industria bauturilor ( Area Sales Manager) - COMAGRIMPEX B&B SRL

Anunț publicat pe 28 Jul 2021

2 posturi disponibile - Divizia materiale oenologice si ambalaje

Descrierea candidatului ideal

Salut! Ne cautam colegi noi !!! Suntem o companie privata cu capital integral romanesc, reprezentant in Romania al unora dintre cele mai cunoscute grupuri italiene producatoare de echipamente, materiale auxiliare si ambalaje pentru industria alimentara si activam in acest domeniu din anul 1997. Avem doua pozitii libere de inginer vanzari cu specializare in industria oenologica/ industria bauturilor/ industria produselor alimentare/ controlul si siguranta produselor alimentare, care sa activeze in domeniul vanzarilor de utilaje, echipamente, ambalaje si materiale auxiliare destinate INDUSTRIEI BAUTURILOR (bauturi alcoolice-vin si spirtoase, bere, sucuri de fructe, bauturi racoritoare si apa). Te intereseaza? Daca da, iata care sunt cerintele postului: - experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor sau productiei in industria bauturilor - absolvent al unei facultati cu profil de horticultura/ viticultura si vinificatie/ oenologie, ingineria produselor alimentare, utilaj tehnologic pentru industria alimentara sau Master in domeniul viticultura/vinificatie - cunoasterea utilizarii PC si a pachetului Microsoft Office este obligatorie (Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, etc) - posesor permis de conducere categoria B cu experienta practica de minim 3 ani. - cunoasterea limbii engleze (limba italiana constituie avantaj) Caracteristici de personalitate, aptitudini si deprinderi necesare : -flexibilitate, rabdare, atentie la detaliu; -abilitati reale de comunicare si de negociere; -abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie; -rezistenta la stres Ne dorim colegi deschisi si sinceri, comunicativi si responsabili, care sa rezoneze cu valorile companiei.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Contributia pe care o vom astepta de la tine: - vei asigura serviciul de vanzare / promovare a produselor companiei in fata clientilor, respectand politica de vanzari a firmei, inclusiv prin oferirea de consultanta - tehnica de specialitate clientilor care solicita acest lucru; - vei vizita clientii din zona alocata cu periodicitatea stabilita de Directorul Comercial; - vei identifica nevoile clientilor, vei oferi solutii si consultanta tehnica de specialitate, urmata de preluarea comenzilor de la clienti, si vei avea in vedere realizarea targhetului de vanzari; - vei transmite comenzile Departamentului de Logistica, ulterior vei verifica livrarea acestora si incasarea contravalorii marfurilor; - vei comunica previziuni de vanzare Departamentului de Achizitii in vederea realizarii planului de aprovizionare cat mai coerent si evitarea situatiilor “fara stoc” sau “supra stoc”; - vei impulsiona livrarea marfurilor comandate de catre clienti imediat dupa receptia acestora in depozit; - vei propune clientilor produsele in conformitate cu planurile si bugetele de marketing ale companiei; - vei construi relatii profesionale cu toti clientii din cadrul zonei alocate; - vei gestiona impreuna cu alte departamente (achizitii, tehnic) eventualele reclamatii sau sugestii venite din partea clientilor; - vei intocmi rapoartele corespunzatoare postului respectiv si vei respecta procedurile interne ale companiei; - alte sarcini specifice postului; Ce oferim noi? Salariu atractiv + comision, bonusuri de performanta, bonuri de masa, telefon mobil, masina de serviciu, laptop, trainiguri de specialiate, dar mai ales un mediu de lucru placut, dinamic si favorabil dezvoltarii profesionale. Daca este ceea ce cauti, te rugam sa aplici. Te asteptam in echipa noastra!

Despre COMAGRIMPEX B&B SRL

Website: www.comagrimpex.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: Divizia materiale oenologice si ambalaje
  • Experienta minima: 24 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu