Asistent Logistica - Caussade Semences Est Europa

Anunț publicat pe 01 Aug 2019

1 post disponibil - Logistica

Descrierea candidatului ideal

 Studii superioare;  Experienta in domeniu minim 2 ani ;  Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat ;  Cunoasterea limbii franceze – constituie avantaj ;  Cunostinte de utilizare Word, Excel, Outlook, nivel avansat  Cunostinte de utilizare Socrate Cloud - constituie avantaj;  Bune abilitati de analiza si planificare;  Atentie la detalii ;  Seriozitate, responsabilitate si implicare;  Orientare catre gasirea de solutii si atingerea obiectivelor;  Excelente abilitati de comunicare ;  Permis auto categoria B.

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

Responsabilitati:  Mentinerea evidentei stocurilor de seminte impreuna cu departamentul contabilitate si verificarea lor periodica ;  Gestionarea transporturilor externe (export si import) pentru departamentele de productie si comercial ;  Mentinerea relatiei cu transportatorii ;  Intocmeste comenzi de transport pe care le trimite spre confirmare furnizorilor de transport si le inregistreaza in programul informatic ;  Organizeaza comenzile primite de la clienti pe camioane in cele mai eficiente conditii de pret si cu respectarea termenelor de livrare ;  Intocmeste documentele de transport atat pentru transportul intern cat si intra si extra comunitar:  Avize expeditie, certificate calitate, packing list, certificate fitosanitare, certificate origine, permise import, declaratii non GMO, declaratii producatori ;  Mentinerea legaturii cu Camera de Comert, Unitatea Fitosanitara, Inspectoratele de Seminte, Biroul Vamal ,etc pentru emiterea documentelor necesare la export ;  Actualizarea informatiilor in sistemul informatic utilizat de companie ;  Participa la procesele de inventariere lunare si/sau anuale Va rugam sa trimiteti CV-urile pe adresa de e-mail: antonela.fauro@caussade-semences.ro

Despre Caussade Semences Est Europa

GROUPE CAUSSADE SEMENCES este o companie multinationala de origine franceza care amelioreaza, multiplica, proceseaza si comercializeaza seminte pentru cultura mare si plante furajere. Portofoliu este unul foarte generos numarand peste 50 de specii de cultura. Genetica CAUSSADE SEMENCES se comercializeaza in peste 34 de tari de pe toate continentele lumii.

Website: http://www.caussade-semences.ro/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Logistica
  • Experienta minima: 6 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da