Inginer proiectant electrotehnic in domeniu fotovoltaic si solutii de incarcare masini electrice - Axionet IoT SRL

Anunț publicat pe 02 Feb 2022

1 post disponibil - Tehnic-Operatiuni

Descrierea candidatului ideal

Esti o persoana dinamica, orientata pe obiective, auto-motivata cu deschidere spre technologie! Responsabilitati pozitie:   Se asigura in permanenta ca va cunoaste produsele, serviciile si organizatia  Se asigura in permanenta ca identifica si intelege nevoile interne si externe si le transpune in planificare, deadline-uri si excutare conform necesitatilor organizatiei      Consolidarea unei pozitii personale in fata furnizorilor si a clientilor si reprezentarea unei imagini inovatoare a companiei.      Abilitati de sustinere prezentari, abilitati de creare a unei solutii tehnice.   Capacitatea de a lucra independent, precum și în echipa, multi-tasking, prioritizarea și gestionarea eficientă a timpului Abilitati de proiectare si construire solutii de centrale electrice fotovoltaice Abilitati de design software si hardware pentru sisteme fotovoltaice si statii de incarcare Abilitati in configurarea si testarea echipamentelor (inveroarelor, logger, smart meter, statii EV smart -OCPP, platforma de management si control)

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

experienta Minim 3 ani experienta in domeniul energetic Bune cunostinte tehnice in domeniul energiei regenerabile Atestatul ANRE reprezinta un plus Atestat/ diploma de licenta in inginerie electrica Eperienta in industria fotovoltaica, componente, energie regenerabila si legislatie romana constituie un plus Cunostinte de project management Experienta in conectarea la reteaua de distributie nationala a instalatiilor fotovoltaice sau a altor instalatii de energie regenerabila Experienta in procesul de autorizare si in procedurile birocratice efectuate in vederea construirii unei instalatii fotovoltaice in camp sau pe acoperis Abilitati comerciale Nivel foarte bun de limba engleza; Cunostinte in utilizarea programelor specializate de proiectare instalatii (Autocad, Solar PV, etc) Experinta in coordonarea echipelor reprezinta un plus CE OFERIM Lucru într-o companie tanară oferind soluții si servicii inovatoare Atmosfera de lucru prietenoasă bazată pe încredere și respect reciproc. Beneficiile noastre: salariu atractiv, mașină de companie, bonus lunar si annual bazat pe performanta, tickete de masă, etc Dacă sunteți interesat de acest rol, va rugam trimiteți o copie actualizată a CV-ului dvs. La hr@axionet.ro

Despre Axionet IoT SRL

Website: http://axionet.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Tehnic-Operatiuni
  • Experienta minima: 36 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Da
  • Salariu oferit: 1100 €