Business Account Manager – New customers - Axionet IoT SRL

Anunț publicat pe 02 Feb 2022

2 posturi disponibile - Sales

Descrierea candidatului ideal

Esti o persoana dinamica, orientata pe obiective, auto-motivata cu deschidere spre technologie! Responsabilitati pozitie:      Achizitie de noi prospecti pe business unit-urile de M2M&IoT, EV Charging si Photovoltaic. Se asigura in permanenta ca va cunoaste produsele, serviciile si organizatia  Se asigura in permanenta ca identifica si intelege nevoile de afaceri ale prospectilor, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi      Consolidarea unei pozitii personale in fata prospectilor si reprezentarea unei imagini inovatoare a companiei.      Abilitati de sustinere prezentari, abilitati de creare a unui plan de business pentru fiecare prospect     Dezvolta planuri de business pentru achizitia si pentru promovarea produselor si serviciilor   Capacitatea de a lucra independent, precum și în echipa, multi-tasking, prioritizarea și gestionarea eficientă a timpului      Identifica potentialii parteneri si persoanele de decizie, atat la nivel central cat si local Disponibilitate pentru deplasari

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

De preferat 3 ani experienta in achizitie de conturi in vanzari directe (B2B, servicii, de preferat IT&C) De preferat minim 1 an experienta in calitate de Account Manager clienti business Experienta in vanzari, de preferat produse M2M & IOT Alte cursuri de pregatire, de preferat cursuri de vanzari Cunoasterea limbii engleze cel putin nivel mediu Cunostinte avansate MS Office Abilitati de sustinere prezentari Permis de conducere categoria B CE OFERIM Lucru într-o companie tanară oferind soluții si servicii inovatoare Atmosfera de lucru prietenoasă bazată pe încredere și respect reciproc. Beneficiile noastre: salariu atractiv, mașină de companie, bonus lunar si annual bazat pe performanta, tickete de masă, etc Dacă sunteți interesat de acest rol, va rugam trimiteți o copie actualizată a CV-ului dvs. La hr@axionet.ro

Despre Axionet IoT SRL

Website: http://axionet.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: București,
    Sector 1 Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 2
  • Departament: Sales
  • Experienta minima: 12 luni
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu
  • Salariu oferit: 1000 €