Agent de vânzări regional - Amia International

Anunț publicat pe 18 Oct 2023

4 posturi disponibile

Descrierea candidatului ideal

• De preferat inginer horticol sau agronom (poate fi un avantaj) cu experiență în vânzări (minim 2 ani). • Absolvent al Universității de Științe Agronomice cu specializare în agronomie, horticultură, economie agrară etc. • Cunoștințe în agricultura, horticultură, producerea de legume sau comercializarea de semințe de legume, flori, gazon, fertilizanți, biostimulatori. • Cunoașterea unei limbi străine reprezintă un avantaj (Engleză/Franceză) • Abilități de comunicare și negociere • Spirit de echipă • Orientat pe obiective Cerințe • Permis de conducere B • Engleză scris/vorbit • Tip Contract: Full-Time • Cunoștințe operare PC - MS Office • Studii superioare

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

• Reprezentant zonal de vânzări a produselor horticole (semințe certificate, semințe profesionale, fertilizanți, biostimulatori...) pentru zonele Moldova, Muntenia-Dobrogea, Oltenia si zona de Vest. • Întreținerea și dezvoltarea relațiilor comerciale cu clienții existenți • Identificarea unor potențiali clienți • Organizarea și derularea activităților de promovare noilor varietăți • Promovarea și comercializarea produselor din portofoliul societății in conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei • Participă activ la planificarea și implementarea strategiei de vânzări • Stabilește și participă la întâlnirile cu clienții; • Redactează rapoartele trimestriale; • Acordarea de asistență tehnică pre și post vânzare fermierilor Oferta • Pachet salarial atractiv (bonusuri, beneficii) • Bonuri de masă • Mediu de lucru adecvat cu oportunitatea de dezvoltare a carierei profesionale • Deplasări frecvente • Programe de training • Mașină, laptop, telefon de serviciu

Despre Amia International

AMIA este fructul pasiunii bărbaților și femeilor care au știut să își unească experiențele, competențele, tinerețea și dorința de a răspunde tuturor provocărilor. Timp de peste 20 de ani, AMIA a lucrat pentru a crea soluții horticole pentru piețele de profesioniști și neprofesioniști, având patru motivații: calitate, diversitate, respect pentru mediu și inovație. În fiecare zi, echipele noastre lucrează pentru a elabora produsele de mâine. Fie că sunt în tendințe sau că răspund unei nevoi mai degrabă globale, toate produsele și soluțiile pe care noi le propunem țin cont de reglementările în vigoare și respectă inexorabil natura și oamenii. Partenerii nostri fac parte din imaginea noastră. Noi îi inspirăm și ei ne inspiră. Creștem împreună prin intermediul brevetelor de invenții și al proiectelor horticole, mereu cu mai multă ambiție, cu aceeași pasiune și aceeași dăruire.

Website: https://www.volutina.com/

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Ilfov,
    Otopeni Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 4
  • Departament:
  • Limbi straine: Engleza
  • Permis de conducere: Nu