Medic Veterinar 0722535116 - AAylexAvicola Buzau SA

Anunț publicat pe 24 Feb 2020

1 post disponibil - Ferma pui carne - Buciumeni

Descrierea candidatului ideal

• Sa aibă însuşiri de personalitate:, seriozitate, responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva. * Experiența de lucru pe o pozitie similara reprezinta avantaj, se accepta si fara experienta anterioara de lucru; • Flexibilitate în ceea ce privește programul de lucru; • Abilități foarte bune de planificare, organizare și prioritizare; • Atenție la detalii și abilități foarte bune de comunicare; • Cunoștinte operare calculator, pachetul Microsoft Office;

Descrierea jobului, responsabilitati si beneficii

- examinarea sanatatii pasarilor, - vaccinarea pasarilor impotriva anumitor boli, - administrarea tratamentelor pe specific, - recoltarea de probe biologice si trimiterea brobelor catre laboratoarele agreate,, - monitorizarea pasarilor, - la nevoie, efectuarea necropsiilor, - sa mentina normele sanitar veterinare impuse de autoritati si de procedurile interne ale companiei, - respectarea masurilor de biosecuritate de catre angajati (reguli de intrare/iesire din ferma, echipamentul de lucru, cantina, curatenia si dezinfectia halelor, livrarea/transportul pasarilor, incinerarea pasarilor, etc);

Despre AAylexAvicola Buzau SA

Hrănește-te bine. Și ești bine. Aceasta este deviza sub care s-au născut, acum mai bine de 27 de ani, AAylex Group și brandul Cocorico, și care definesc perfect și astăzi modul în care se realizează orice produs și orice plan de dezvoltare din cadrul Grupului. Viziunea noastră este să devenim brandul preferat de carne de pui ales de milioane de consumatori din Europa, care își doresc un stil de viață echilibrat și sănătos. La Cocorico creștem cel mai natural, sănătos și gustos pui. Valoarea noastră constă în calitatea premium a produselor, iar identitatea mărcii este definită de prospețime, naturalețe, standarde de producție etice și responsabilitate socială. Facem ce spunem și spunem ce facem. Vino alături de noi, într-o companie 100% românească, unde ideile tale care vor face lucrurile să meargă și mai bine își vor găsi vocea. Va fi nevoie de efort și perseverență și vei avea suportul unei echipe de peste 2000 de colegi, umăr la umăr – de la specialiști cu experiență de-o viață până la proaspăt absolvenți. Curajoși. Curioși. Îndrăznind. Împreună pentru un stil de viață sănătos!

Website: www.cocorico.ro

  • Tip job: Full time
  • Locatie: Călărași,
    Buciumeni Vezi pe harta
  • Numar de posturi disponibile: 1
  • Departament: Ferma pui carne - Buciumeni
  • Permis de conducere: Nu